Kada keisti padangas

Padangų gamintojai ant padangų nurodo tik jų pagaminimo datą, bet ne jų galiojimo laiką. Kai kurie ekspertai paragino jau dviejų metų senumo padangas vadinti senomis, praradusiomis savo savybes. Tačiau dauguma ekspertų teigia, jog būtina pakeisti 5-ių metų senumo padangas. Bet jeigu padangas saugojate tinkamai, netgi 10-ies metų senumo padangos nebus vadinamos per senomis. Norint prailginti savo padangų tarnavimo laiką, būtina jas teisingai prižiūrėti. Bet kuris vairuotojas vos per kelias minutes gali nustatyti savo padangų amžių. Visos padangos yra sužymėtos kodais, kurie nurodo kelintais metais ir kelintą metų savaitę padanga yra pagaminta. Norint sužinoti padangos amžių visų pirma ant jos šono reikia rasti užrašą DOT (Department of Transportation) kartu su raidžių ir skaičių kombinacijomis. Ovalo formos rutulyje esantys 4 skaičiai nurodo padangos pagaminimo datą. Pirmieji du skaičiai nurodo pagaminimo savaitę, paskutiniai du – pagaminimo metus. Pavyzdžiui, skaičių derinys 2213 nurodo jog padanga buvo pagaminta 2013 metais, 22-ą savaitę. Svarbu atminti, kad automobilio draudimasnegalioja tada, kai eismo įvykio priežastimi yra eksploatacijai netinkamos arba draudžiamos padangos.

 

Požymiai, kad reikia keisti padangas

  • Įtrūkimai ir išsipūtimai,
  • Dantytas paviršius,
  • Nusitrynęs protektoriaus centras,
  • Sutrūkinėjusi padangų guma,
  • Taip pat keisti reiki, jei pastebite bet kokį netolygų nusidėvėjimą: įstrižą, išorinių pusių, kryptinį, vienos pusės ar atskirose vietose.

 

 

 

Projektorių nusidėvėjimas

  • Vasarinių padangų minimalus leistinas automobilio padangos protektoriaus gylis yra 1,6 mm. 
  • Žieminių padangų minimalus leistinas automobilio padangos protektoriaus gylis yra 3 mm. Važiavimas su sudėvėtomis žieminėmis padangomis yra labai rizikingas, todėl keiskite jas dar nepasiekę minimalaus protektoriaus gylio.

Kainos

Padangu keitimas nuo 20 €
© 2022 UAB VILKREMA